2018. 01. 22. hétfő - Vince, Artúr Még több cikk.

Újra Puskás a megmentő

A labdarúgó NB III-ban szereplő SZEOL SC hazai pályán 0–2-ről fordítva 2–2-es döntetlent játszott a Dabas ellen. A hazaiak megmentője újra a csapatkapitány, Puskás Csaba volt.
Meccskomment
OnDrejó Tamás,
a SZEOL SC játékosa

– Végig azt éreztem én is, és mindenki más is a csapatból, hogy ez a mérkőzés meglesz. Ezt a mentalitást emelném ki, ezt éreztem egész héten az edzéseken és a meccsen. Nem estünk kétségbe 0–2-nél sem. Nem is hiányzott sok hozzá, hiszen a kiállítás után teljesen uraltuk a meccset, ellenfelünknek ereje sem maradt támadást vezetni. Olyan érzéssel jöttem le a pályáról, hogy ha még pár percet játszunk, biztos meglett volna a győzelem.

Megint Puskás Csaba! Hat forduló után már két győztes gól fűződik a SZEOL SC csapatkapitányához, aki most újra villogott, hiszen duplájával döntetlent harcolt ki a labdarúgó NB III hatodik fordulójában, amikor a szegediek a Dabast fogadták. Keseredés sikerélmény lett ez, de ne szaladjunk ennyire előre.

A mérkőzés első fele ugyanis a Dabasról szólt, a félidő végén a vendégek a makói születésű Csák Zoltán tizenegyesével vezetést szereztek. A Közép csoport góllövőlistájának vezetője már az első percekben is előnyt szerezhetett volna, de Leindler védett. A hazaiak hálóőre később is éber volt, de a 66. percben már ez sem segített, Takács Kornél egy kipattanót vágott a kapujába.

Ekkor jött el Puskás Csaba ideje, méghozzá szinte azonnal: két percre rá már a maga által kiharcolt büntetőt értékesítette. Nem kellett sokat várni, hogy Scheilinger György kiállítást érő mozdulata után újra tizenegyeshez készülődjön a cséká, de ezt már kihagyta. Még így is a meccs hősének számít, hiszen a 0–2-es hátrány után végül ő egyenlített, immár akcióból.

Tóth Ákos: – Közönségszórakoztató mérkőzés volt, bár én jobban szeretem az unalmas győzelmeket. 0–2-ről jó eredménynek mondható a döntetlen, de ez is egy nyerhető mérkőzés volt.

További eredmények: Pénzügyőr–Dunaharaszti 3–0, Honvéd II.–ESMTK 2–1, Szent-lőrinc–Békéscsaba II. 2–1, Gyula–Szekszárd 2–0, Komló–Paks II. 2–0, Budafok–Monor 2–0. Szabadnapos: Kozármiseny.

SZEOL SC–Dabas 2–2 (0–1)

Férfi labdarúgó NB III, Közép csoport, 6. forduló. Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 200 néző. Vezette: Berger József – közepesen (Szvetnyik, Sebestyén).
SZEOL SC: Leindler 5 – Ondrejó 7, Gajág 6, Rácz 5, Grünvald 6 – Forró 5 – Kéri 5, Fülöp 5, Puskás 6, Beretka 5 – Makszimovics 5. Edző: Tóth Ákos.
Dabas: Scheilinger – Dévai, Sorecz, Lázár, Takács – Hollauer, Zsolnai, Kozma, Surányi – Csák, Komoróczi. Edző: Honti József.
Gólszerzők: Puskás (68. – 11-esből, 86.), ill. Csák (37. – 11-esből), Takács (66.).
Kiállítás: Scheilinger (74.).
Sárga lap: Csák a 45., Kéri a 46., Puskás az 52., Takács a 73., Forró a 83. percben.
Csere: Rácz helyett Kormányos (5) a szünetben, Sorecz h. Bozsik a 61., Dévai h. Lanczkor a 68., Fülöp h. Végh a 69., Csák h. Bartus a 76., Kéri h. Huszárik a 78. percben.

Megyeegy: az Algyő mellett 3 csapat maradt veretlen

Öngóllal szépített a Szentes az Algyő ellen, míg a Szeged 2011 II. nyolccal szórta meg a Mindszentet. Tovább olvasom